czwartek, 24 września 2020 r.

Dzieje się w Markowicach

W sobotę 25 czerwca rozpocznie się cykl „Przebudzeni duchowo. Spotkania trzeźwościowe”, a dzień później 26 czerwca zainaugurowany zostanie I Markowicki Przegląd Chórów. Zapraszamy do Pani Kujaw. 

 

25 czerwca godz. 12.00

Cykl spotkań „Przebudzeni duchowo. Spotkania trzeźwościowe”, na których swoimi doświadczeniami trwania w trzeźwości będą dzieliły się znane publicznie osoby. Spotkania będą formą pokazania pozytywnych zmian sposobów życia. Z naszych doświadczeń prowadzenia wspólnoty, wieloletniej współpracy spółdzielni z osobami uzależnionymi wynika, iż świadectwa osób, którym udało się pozytywnie zmienić swoje życie pomimo uzależnienia, oraz spotkania z nimi bardzo motywują uzależnionych i ich bliskich do trwania w trzeźwości. Główny nacisk chcemy położyć na znaczenie duchowości i wiary w tym procesie. Spotkania maja także pomóc w zerwaniu ze stereotypem osoby dotkniętej alkoholizmem – pokazać, że alkoholizm jest chorobą „demokratyczną”, na którą narażeni są ludzie z różnych środowisk, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zakładamy, że spotkania będą odbywać się przeciętnie raz w miesiącu. Każde z nich będzie trwało około 2 godzin. Będą one składały się z 2 części. W pierwszej zaproszony gość będzie dzielił się swoimi doświadczeniami życia z chorobą, trwania w trzeźwości, w drugiej części, którą moderował będzie doświadczony terapeuta, uczestnicy będą mogli zadawać pytania, dyskutować. Do udziału w spotkaniach będziemy zapraszać wszystkich mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oraz archidiecezji gnieźnieńskiej dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu i ich rodziny. Zakładamy, że owocem tego projektu będą regularne spotkania osób uzależnionych, które poprzez rozwój duchowości będą chciały umacniać się w trzeźwości.

Spotkania mają odbywać się w soboty (raz w miesiącu) wg następującego ramowego harmonogramu:
12.00 Msza św.
13.00 Obiad
14.00 Świadectwo
15.00 Moderowana dyskusja

Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 czerwca (początek godz. 12.00). Gościem będzie raper Dobromir Makowski z Pabianic. Dobromir MAK Makowski - nauczyciel wychowania fizycznego, oraz pedagog. Autor projektu RapPedagogia, który realizowany od roku 2010 dotarł do kilkuset szkół na terenie całej Polski. Obecnie mieszka w Pabianicach z żona Bogumiłą i córeczką Dobrusia oraz synkiem Lubomirem gdzie od 2011 roku jest założycielem " Centrum Młodzieżowego". Założyciel fundacji „Młodzi dla Młodych”. W latach 2008-2009 prezenter w programie TVP 1 - Raj. Od 2009 r. współorganizator imprezy młodzieżowej "Festiwal Praski", realizowanej na warszawskiej Pradze. Jest także wokalistą i pasjonatem muzyki Hip Hop, która jest nie nieodzownym narzędziem jego obecnie realizowanej pasji życiowe "Przebudzeni duchowo - spotkania trzeźwościowe" to projekt realizowany przez Markowicką Spółdzielnię Socjalną Nazaret dzięki współfinansowaniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

26 czerwca godz. 15.00

I Markowicki Przegląd Chórów „Chwal o duszo Maryję”. W programie prezentacja pieśni maryjnych w wykonaniu chórów oraz wspólny śpiew pieśni „Już od rana rozśpiewana”.

 

Zapraszamy do Markowic

Polecamy