środa, 30 września 2020 r.

"24 godziny dla Pana"

Nabożeństwo „24 godziny dla Pana” to wielkopostna modlitwa zainicjowana przez papieża Franciszka, do której podjęcia Ojciec Święty po raz kolejny wszystkich zachęca. W tym roku pragnie nas w sposób szczególny uwrażliwić na obecność Chrystusa Eucharystycznego, aby – jak mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak – „nasze nawrócenie, wyznanie grzechów i pokuta odbywały się w kontekście spotkania z Jezusem obecnym w Eucharystii”.


W archidiecezji gnieźnieńskiej nabożeństwo odbyło się już w piątek 9 marca w Markowicach. W soboty 17 i 24 marca oraz niedzielę 25 marca odbędzie się w kolejnych trzech kościołach. Przez 6 godzin będzie trwać wspólna modlitwa i spowiedź. Nabożeństwo rozpocznie się zazwyczaj o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, dalej będzie czas osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i spowiedzi, wieczorna Eucharystia i Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.


Nabożeństwo „24 godziny dla Pana” nie jest wielkanocną spowiedzią parafialną, bo tę organizują same parafie, ale zaproszeniem dla osób, które w swoim życiowym doświadczeniu w szczególny sposób potrzebują Bożego Miłosierdzia. Jego szafarzami są Misjonarze Miłosierdzia, którzy z woli Ojca Świętego nieprzerwanie od Roku Miłosierdzia pełnią posługę także w archidiecezji gnieźnieńskiej. Ich szczególnym przywilejem jest władza przebaczania wszelkich grzechów, także tych najcięższych i zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, które związane są z karami kościelnymi. Misjonarze mają władzę nie tylko rozgrzeszania, ale i uwalniania od tych kar. Posługa Misjonarza jest szansą i zaproszeniem dla osób, które być może od dawna noszą w sobie jakieś poważne brzemię winy lub wiele lat nie były u spowiedzi, by otworzyły się na dar Bożego Miłosierdzia i pojednały z Bogiem.


Zachęcamy słowami papieża Franciszka z tegorocznego orędzia na Wielki Post do skorzystania z tego czasu łaski: „Pozwólmy znowu, aby sakrament pojednania znalazł się w centrum, ponieważ czyni to namacalną wielkość miłosierdzia. Sakrament staje się źródłem prawdziwego wewnętrznego spokoju dla każdego, kto czyni wyznanie grzechów”.

Poniżej terminy i miejsca nabożeństw ↓↓↓

  • rejon Inowrocław – 9 marca 2018 (piątek) – MARKOWICE, godz. 19.00 - 24.00
  • rejon Gniezno – 17 marca 2018 (sobota) – GNIEZNO, kościół farny, godz. 15.00 - 21.00
  • rejon Wągrowiec – 24 marca 2018 (sobota) – WĄGROWIEC, kościół pw. św. Wojciecha, godz. 15.00 - 22.00
  • rejon Września – 25 marca 2018 (niedziela) – WRZEŚNIA, kościół pw. św. Jadwigi, godz. 15.00 - 21.00

Polecamy