środa, 18 października 2017 r.

Aktualności

poniedziałek, 16 października 2017 r.

Abp Muszyński w Bydgoszczy

„Wstępowałem w mury tej świątyni z ogromnym wzruszeniem i wdzięcznością” - mówił 15 października w bydgoskiej parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty abp Henryk Muszyński, który przewodniczył uroczystościom jubileuszowym 25-lecia wspólnoty i dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii jej patrona.

więcej
poniedziałek, 16 października 2017 r.

Grabowo: nowe szaty Maryi

W niedzielę 15 października w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grabowie Królewskim odbył się odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Szczególnym momentem uroczystości była modlitwa przy odrestaurowanym ołtarzu bocznym Matki Bożej Częstochowskiej.

więcej
poniedziałek, 16 października 2017 r.

Gniezno: Taizé w farze

Zapraszamy na cykliczne modlitwy w duchu Taizé do gnieźnieńskiej fary. Spotkania organizowane będą w każdy drugi piątek miesiąca aż do czerwca przyszłego roku. Pierwsze odbyło się 13 października z udziałem i aranżacją Chóru św. Ojca Pio. 

więcej
poniedziałek, 16 października 2017 r.

Fatima w Budzisławiu Kościelnym

W piątek 13 października, dokładnie w setną rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie, w parafii w Budzisławiu Kościelnym, modlitwie fatimskiej towarzyszyła procesja różańcowa i przedstawienie przygotowane przez dzieci.

więcej
sobota, 14 października 2017 r.

Bydgoszcz: skupienie SWPK

„W kulturze, która jest przeniknięta ateizmem, relatywizmem i kłamstwem, młodemu człowiekowi trudno jest usłyszeć słowa «Pójdź za mną!» i zarazem odpowiedzieć «Oto idę»”- mówił 14 października w bydgoskim Sanktuarium Nowych Męczenników bp senior Bogdan Wojtuś. 

więcej
sobota, 14 października 2017 r.

X Archidiecezjalny Dzień Biblijny

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się 14 października jubileuszowy X Archidiecezjalny Dzień Biblijny poświęcony Duchowi Świętemu. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Dzieła Biblijnego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

więcej

Polecamy