poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.

Jubileusz Chóru Prymasowskiego

Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe Chóru Prymasowskiego, który świętuje w tym roku 100. rocznicę istnienia. W sobotę 27 września w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się koncert galowy, a dzień później w niedzielę 28 września Msza św. oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej założyciela zespołu ks. kan. Stanisława Tłoczyńskiego oraz Mateusza Zwierzchowskiego, kapelmistrza i kompozytora. Szczegóły w programie.

 

Sobota 27 września, godz. 19.00, katedra gnieźnieńska

Koncert Galowy Chóru Prymasowskiego z okazji Jubileuszu 100-lecia istnienia w Gnieźnie pod honorowym patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Gniezna. Po zakończeniu koncertu spotkanie w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Wstęp na koncert wolny.


Niedziela 28 września, godz. 10.15, katedra gnieźnieńska 

Uroczysta Msza św. oraz poświęcenie tablicy pamiątkowej upamiętniającej ks. kan. Stanisława Tłoczyńskiego (1881-1958), założyciela chóru i propagatora kultury muzycznej na terenie Gniezna w latach 1914-1958 oraz Mateusza Zwierzchowskiego (ok. 1713-1768), kapelmistrza i kompozytora oraz wszystkich muzyków kościelnych działających w bazylice katedralnej w Gnieźnie.

Polecamy