środa, 22 listopada 2017 r.

Aktualności

wtorek, 21 listopada 2017 r.

Biskupi o homiliach

Homilie wygłaszane podczas Mszy świętych powinny być każdorazowo starannie przygotowywane. Papież Franciszek prosi księży o studium, modlitwę, refleksję i kreatywność duszpasterską – podkreślają biskupi w najnowszych „Wskazaniach Konferencji Episkopatu Polski dotyczących homilii mszalnej”. 

więcej
wtorek, 21 listopada 2017 r.

Finał konkursu biblijnego

„Idźcie i głoście – za przykładem pierwszych Apostołów Chrystusa” – hasło nawiązujące do kończącego się roku duszpasterskiego towarzyszyło tegorocznemu XI Archidiecezjalnemu Konkursowi Biblijnemu dla Młodzieży Gimnazjalnej. Finał odbył się 21 listopada w Gnieźnie. 

więcej
wtorek, 21 listopada 2017 r.

Inowrocław: spotkanie cecyliańskie

W przededniu wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, na zaproszenie ks. prałata Leszka Kaczmarka, proboszcza parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, odbyło się spotkanie inowrocławskich organistów przy uroczystej wieczerzy. 

więcej
wtorek, 21 listopada 2017 r.

Mogilno-Dąbrówka #Karolina2017

W sobotę, 18 listopada przeżywaliśmy wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózki. Tego dnia do Mogilna przyjechała młodzież z całej archidiecezji gnieźnieńskiej, aby świętować dzień swojej patronki. Zgromadziło się blisko 300 osób.

więcej
sobota, 18 listopada 2017 r.

Sobota z prymasem Krasickim

W Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbyło się pierwsze z cyklu spotkań „Opowieści o Prymasach”. Bajki Ignacego Krasickiego czytał aktor gnieźnieńskiego teatru Bogdan Ferenc. Przedsięwzięcie wpisuje się w obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. 

więcej
sobota, 18 listopada 2017 r.

Prymas: odwaga płynie z modlitwy

„Nie bez przyczyny mówi się, że trudne tematy trzeba wpierw Bogu przedstawić w modlitwie. W tym dialogu człowiek znajduje bowiem nie tylko konieczną pomoc, ale i właściwe rozeznanie” – mówił 18 listopada na Jasnej Górze Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy