wtorek, 24 listopada 2020 r.

Markowice: nowenna przed jubileuszem

W markowickim sanktuarium Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw rozpoczynają się  przygotowania do przyszłorocznego jubileuszu koronacji łaskami słynącej figury markowickiej Madonny. Mszy św. inaugurującej dziewięciomiesięczną nowennę przewodniczyć będzie 12 października o godzinie 12.30 Prymas Polski abp Wojciech Polak.


Do czerwca przyszłego roku, w każdym kolejnym miesiącu, wierni rozważać będą fragment hymnu Magnificat – „Wielbi dusza moja Pana”. W okresie tym do markowickiego sanktuarium przybywać będą grupy stanowe na rejonowe i diecezjalne spotkania. Duchowym wymiarem nowenny będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wspólnota przeżywać będzie w każdą sobotę od godz. 8.00 do południowej Mszy św. Adoracja zakończona będzie modlitwą różańcową i nabożeństwem markowickim. Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej uroczystości i nawiedzenia sanktuarium Pani Kujaw.


Uroczysta koronacja markowickiej Madonny odbyła się w czerwcu 1965 roku. Dokonał jej, na mocy decyzji papieża Pawła VI, Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński nadając markowickiej Matce Bożej tytuł Królowej Miłości i Pokoju. W uroczystości uczestniczyło ponad 30 tysięcy wiernych i wielu dostojników kościelnych, wśród których znajdował się także syn kujawskiej ziemi, przyszły Prymas i kardynał, ks. Józef Glemp.

Polecamy