sobota, 24 października 2020 r.

Misteria i Drogi Krzyżowe ulicami miast

W Wielki Tydzień, a także w poprzedzające go dni, w wielu parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się pasyjne przedstawienia oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej na ulicach miast. Plakaty i informacje nt. nabożeństw i misteriów, a także późniejsze relacje ze zdjęciami przesyłać można >> kruszyk@swietywojciech.pl lub pkgniezno@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 


GNIEZNO 

Droga Krzyżowa ulicami Gniezna odbędzie się w Wielką Środę 17 kwietnia z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Początek nabożeństwa o godzinie 19.00 przed kościołem garnizonowym. Wcześniej odbędą się w nim rekolekcje wielkopostne.

INOWROCŁAW

W Wielką Środę 17 kwietnia Droga Krzyżowa odbędzie się także ulicami parafii na inowrocławskim Rąbinie. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św.  celebrowanej w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego o godzinie 19.00.

SZCZEPANOWO

W Wielki Poniedziałek 12 kwietnia po Mszy św. o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa odbędzie się także ulicami Szczepanowa.  Zakończenie przy grobie ks. Michała Rólskiego.


TRZEMESZNO

W piątek, 12 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Trzemeszna z inscenizacjami przygotowanymi przez młodzież. Początek o godz. 20.00 w bazylice. Zapraszamy. 


MOGILNO

Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielką Środę 17 kwietnia. Wyruszy o godzinie 19.00 z mogileńskiej fary do kościoła pw. MB Nieustającej Pomocy. Rozważania przeplatane będą inscenizacjami biblijnymi przygotowywanymi przez młodzież – tegorocznych kandydatów do bierzmowania z parafii farnej. 


CHODZIEŻ

W Wielką Środę 17 kwietnia o godzinie 19.00 Droga Krzyżowa odbędzie się na Rynku w Chodzieży.


CHODZIEŻ


WĄGROWIEC


STRZELNO 


POWIDZ


KŁECKO


KRUSZWICA

SZAMOCIN

 

GNIEZNO

 

POBIEDZISKA

 

 

TRZEMESZNO


 

Polecamy