środa, 29 marca 2017 r.

Aktualności

poniedziałek, 27 marca 2017 r.

Gniezno czy Warszawa?

O przebiegu i kulisach starań na rzecz powrotu godności Prymasa Polski do arcybiskupa gnieźnieńskiego mówił 27 marca w Gnieźnie abp senior Henryk Muszyński. Duchowny ujawnił m.in. nieznane dotąd fragmenty korespondencji, jaką prowadził w tej sprawie z kard. Józefem Glempem. 

więcej
poniedziałek, 27 marca 2017 r.

Rekolekcje szafarzy

Ponad stu Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło w ostatni weekend marca w wielkopostnych rekolekcjach w Rościnnie. Skupienie poprowadził ks. dr Mirosław Piątkowski SVD, były misjonarz w Argentynie, propagator modlitw do Ducha Świętego. 

więcej
sobota, 25 marca 2017 r.

Jubileusz abp. Henryka Muszyńskiego (video)

Abp senior Henryk Muszyński dziękował 25 marca za dar powołania i 60-lecie kapłaństwa oraz 25-lecie posługi biskupiej w archidiecezji gnieźnieńskiej. „Moje serce przepełnia dziś ogromna wdzięczność za to, że Bóg nigdy mnie nie zawiódł" – przyznał.   

więcej
sobota, 25 marca 2017 r.

Dziś byłoby trudno

O pracach nad reformą struktur administracyjnych Kościoła katolickiego w Polsce w rozmowie z ks. Pawłem Rytel-Andrianikiem, rzecznikiem KEP mówi abp Józef Kowalczyk, ówczesny Nuncjusz Apostolski w Polsce. Publikujemy wywiad ze współtwórcą reformy administracyjnej Kościoła.

więcej
czwartek, 23 marca 2017 r.

Prymasi węglem

Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Golinie uczestniczyli w specjalnych warsztatach historyczno-plastycznych z okazji 600-lecia prymasostwa. Poznali historię godności oraz ostatnich prymasów, których później mieli okazję sportretować.  

więcej
czwartek, 23 marca 2017 r.

Bliżej Taizé

Wyruszyli przede wszystkim, by spotkać się z młodymi. Odwiedzają szpitale, poprawczaki, domy dziecka, więzienia, schroniska dla bezdomnych, które nazywają miejscami nadziei. Bracia z Taizé wyruszyli w tour de Pologne. Na trasie znalazło się też Gniezno. 

więcej

Polecamy