wtorek, 23 lipca 2019 r.

PPAG - zapisz się

Ruszyły zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. I tu ważna UWAGA. Do grup kolorowych zapisać się można tylko poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.ppag.pl


Skąd ta zmiana? Chodzi przede wszystkim o zmniejszenie „papierologii” i maksymalne skrócenie formalności. Zmiana ta dotyczy jednak wyłącznie grup kolorowych. Pielgrzymi chcący pójść na Jasną Górę w grupach promienistych mogą – jak dotąd – zapisać się w organizujących wyjście parafiach.

Jak się zapisać → TUTAJ

FORMULARZ zgłoszeniowy dla pielgrzymów grup kolorowych

 


Pielgrzymka w swojej kolorowej odsłonie wyruszy z Gniezna 28 lipca, jak zawsze po Mszy św. celebrowanej rankiem w katedrze gnieźnieńskiej. Grupy promieniste wyjdą w dniach od 27 do 29 lipca i pójdą swoimi trasami, ale ze wspólnym dla całej pielgrzymki hasłem i programem. A jest nim w tym roku deklaracja „Oto ja!”. Słowa te kończą dialog, w którym Maryja słyszy z ust Archanioła o swoim wybraniu. To wyrażenie gotowości, aby wejść na drogę służby, do której Bóg nas wzywa i aby dla Jego chwały przynosić owoc.


„Tradycyjnie wpisujemy się w ogólnopolski program duszpasterski. W ubiegłym roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem «Obdarowani», zastanawiając się i rozważając dary Ducha Świętego. Tegoroczne hasło «Oto ja» ma wyrażać naszą gotowość do tego, by żyć tymi darami, a żyć nimi to przynosić owoce” – tłumaczy ks. Wojciech Orzechowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży i kierownik PPAG na Jasną Górę.


Powyższy temat będzie obecny w drodze podczas modlitw, kazań, medytacji, które w tym roku przygotuje ks. Adam Sarbinowski z gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego oraz rekolekcji, które głosić będzie ks. Marcin Modrzyński, od 1 lipca wikariusz w parafii pw. św. Jakuba w Wągrowcu.


Gotowy jest już pielgrzymkowy hymn i plakat, a także plan pobytu na Jasnej Górze, gdzie pielgrzymi spotkają się tradycyjnie 5 sierpnia. Do grup pieszych dołączą wówczas grupy rowerowe, które od kilku lat wyruszają na Jasną Górę z Gniezna i Inowrocławia. Wszystkich pielgrzymów witać będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak.


Jak co roku przed modlitwą w kaplicy Cudownego Obrazu pielgrzymi promieniści złożą niesiony w częściach krzyż. Wieczorem tego dnia wszyscy wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Nazajutrz, 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, najpierw będą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej na wałach, a później w Mszy św. celebrowanej pod przewodnictwem Prymasa Polski, która zakończy jasnogórskie pielgrzymowanie 2019.


B. Kruszyk


Polecamy