piątek, 29 maja 2020 r.

Aktualności

środa, 27 maja 2020 r.

PPAG w czasie pandemii

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się, ale będzie miała bardzo ograniczoną formę. Do Częstochowy pójdzie tylko jedna grupa złożona z przedstawicieli poszczególnych grup promienistych i kolorowych.

więcej
środa, 27 maja 2020 r.

Wraca dodatek diecezjalny

Po przeszło dwumiesięcznej przerwie w „Przewodniku Katolickim” wraca dodatek archidiecezjalny. Do nabycia w parafiach w niedzielę 31 maja. Zapraszamy i zachęcamy. W numerze m.in. rozmowa z Prymasem Polski, święcenia diakonatu i papieska pielgrzymka 1997. A za tydzień – m.in. święcenia kapłańskie.

więcej
piątek, 22 maja 2020 r.

Niedziela TRANSMISJA

Zapraszamy w niedzielę 24 maja o 10.00 na transmisję Mszy św. z katedry gnieźnieńskiej. Transmisję prowadzić będziemy do czasu obowiązywania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa osobistego, przypominając, że zwiększono limit wiernych w kościołach.

więcej
czwartek, 21 maja 2020 r.

W tym roku #Lednicawdomu

Tegoroczna Lednica odbędzie się w innej niż dotychczas formie. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem organizatorzy zapraszają 6 czerwca na #Lednicawdomu. Wszystkie grupy, które zazwyczaj przybywały w różnych terminach, a więc: młodzi, dzieci, seniorzy i motocykliści, spotkają się tego dnia za pośrednictwem internetu.

więcej
poniedziałek, 18 maja 2020 r.

"Barka" dla Jana Pawła II

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia archidiecezji gnieźnieńskiej zaśpiewali ulubioną papieską pieśń „Barkę” – oczywiście zdalnie. To wyraz wdzięczności i pamięci o patronie, ale także zachęta do modlitwy za jego wstawiennictwem za polską młodzież.

więcej
poniedziałek, 18 maja 2020 r.

Mówią o nich "żywy pomnik"

Przeżywany przez nas obecnie 2020 rok jest szczególny nie tylko ze względu na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Jest to także szczególny czas jubileuszu powołanej do istnienia 20 lat temu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O jednej i drugiej rocznicy pamiętają stypendyści.

więcej

Polecamy