środa, 8 lipca 2020 r.

Zapraszamy

przewodnik – ks. Paweł Podeszwa
pilot – ks. Waldemar Szczerbiński


8 dni

TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - JEZIORO GENEZARET – HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA - GÓRA TABOR - JERYCHO – DOLINA JORDANU - BETLEJEM -  JEROZOLIMA – EIN KAREM - MORZE MARTWE

 

DZIEŃ 1 TEL AVIV
Zbiórka uczestników przed Parafią, transfer komfortowym autokarem na lotnisko Warszawa Okęcie. Odprawa biletowo – bagażowa o godz. 06.10. Wylot do Tel Aviwu o godz. 09.10. Przylot do Tel Avivu o godz. 13.55, odbiór bagaży i kontrola paszportowa. Spacer po Jafie. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 2 TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET
Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch - skosztujemy ryby św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 3 HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Po śniadaniu przejazd do Hajfy: Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris, panorama miasta oraz świątyni i ogrodów Bahajów.  Plaża nad Morzem Śródziemnym. Następnie udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Z Nazaretu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa.  Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 4 GÓRA TABOR - JERYCHO – DOLINA JORDANU - KASR AL-JAHUD – EIN KAREM
Śniadanie, po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Następnie udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd do hotelu w Betlejem.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 


DZIEŃ 5 JEROZOLIMA
Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.


DZIEŃ 6 JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.


DZIEŃ 7 BETLEJEM – POLE PASTERZY –-  MORZE MARTWE
Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Pobyt nad Morzem Martwym, czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.


DZIEŃ 8 POWRÓT
Wczesne wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa i wylot powrotny o godz. 05.10. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 08.10, przejazd na śniadanie i transfer komfortowym autokarem na miejsce zbiórki przed parafią, zakończenie pielgrzymki.


Cena:   3500 zł/os. + 150 USD (płatne pilotowi na miejscu)
Termin: 17.10 – 24.10.2017


Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze wraz z cateringiem, opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
 • Zakwaterowanie:  7 noclegów  w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji w formie bufetu, 1 lunch – ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Opiekę pilota - przewodnika
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR,  NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR 

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 990 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań  kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Wpłaty:

 • I rata w wysokości 1000 PLN od osoby płatna przy zapisie
 • II rata w wysokości  2500 PLN od osoby płatna do 31.08.2017

Przy zapisie należy podać: Nazwisko i imię, adres zameldowania, data urodzenia, pesel, seria i numer paszportu, data ważności paszportu, telefon kontaktowy (komórka).

Kontakt:         

Ks. Paweł PODESZWA tel. 605 236 980; podpaw@amu.edu.pl
Ks. Waldemar SZCZERBIŃSKI tel. 604 943 927; heschel@poczta.onet.pl

Polecamy