sobota, 24 października 2020 r.

Rodziny 3+ w Gnieźnie

Gniezno będzie w tym roku gospodarzem Zjazdu Dużych Rodzin, czyli trzydniowego, ogólnopolskiego spotkania, na które co roku zaproszone są rodziny z trójką i więcej dziećmi.   Zjazd rozpocznie się 17 czerwca i potrwa do niedzieli 19 czerwca.


Odbyły się już trzy zjazdy: w 2013 w Grodzisku Mazowieckim, w 2014 roku w Lublinie i w roku ubiegłym w Łowiczu. Każdy z nich, jak informują organizatorzy, zgromadził ponad tysiąc osób, które przez trzy dni spotykały się, debatowały, świętowały, brały udział w warsztatach, uczestniczyły w koncertach i zwiedzały goszczące ich miasta. Nie inaczej będzie już niebawem w Gnieźnie. Zjazd rozpocznie się w piątek 17 czerwca i potrwa do niedzieli 19 czerwca, kiedy to jego uczestnicy spotkają się w południe w katedrze gnieźnieńskiej na Mszy św. z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem. Przewidziano także średniowieczny jarmark, koncerty i zabawy.


Z racji jubileuszowego roku 1050. rocznicy Chrztu Polski zjazdowi przyświecać będzie stosowne hasło: „Chrzest. Rodzina. Polskę zaczyna”. Spotkanie ma przede wszystkim integrować i wspierać rodziny wielodzietne, a także budować ich pozytywny obraz, bo przecież wiadomo, im więcej, tym weselej.


Informacje na temat zjazdu na www.zjazd.3plus.pl

 

Polecamy