wtorek, 21 maja 2019 r.

Aktualności

środa, 15 maja 2019 r.

Komunikat

Informujemy, że ze względu na aktualną sytuację Prymas Polski abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, odwołał swój udział w Konferencji „Korean Peninsula Peace-sharing Forum” w Seulu.

więcej
niedziela, 12 maja 2019 r.

Niedziela Dobrego Pasterza

„Potrzebne jest duszpasterstwo młodzieży i powołań, które pomogłoby w odkryciu Bożego planu, zwłaszcza przez modlitwę, rozważanie Słowa Bożego, adorację eucharystyczną i towarzyszenie duchowe” - pisze w liście abp Wojciech Polak zapowiadając uruchomienie w Markowicach roku propedeutycznego. 

więcej
niedziela, 12 maja 2019 r.

Za powołanych i o nowe powołania

Rodziny osób powołanych i wspierających powołania modliły się 11 maja na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbyła się po raz dwudziesty. Wśród uczestników byli wierni z parafii w Inowrocławiu, Piaskach, Kruszwicy, Gnieźnie, Janikowie, Wrześni i Opatówku.

więcej
sobota, 11 maja 2019 r.

Archidiecezjalny Dzień Lektora

W katedrze gnieźnieńskiej odbyła się w sobotę 11 maja Msza św., podczas której bp senior Bogdan Wojtuś udzielił błogosławieństwa ponad 200 nowym ceremoniarzom, lektorom i animatorom LSO. Jutro rozpoczną posługę w swoich wspólnotach parafialnych.

więcej
piątek, 10 maja 2019 r.

Dekrety (1.06, 1.07. 2019)

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchownych archidiecezji gnieźnieńskiej. Publikujemy dekrety >>>

więcej
piątek, 10 maja 2019 r.

Nowe normy

„Jest to niezwykle ważny dokument, dzięki któremu wszystkie dotychczasowe wytyczne stają się jednolitym prawem obowiązującym w Kościele katolickim, także katolickich obrządków wschodnich, na całym świecie” – mówi abp Wojciech Polak w odniesieniu do ogłoszonego 9 maja Motu Proprio Vos estis lux mundi.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy