środa, 30 września 2020 r.

W soboty Wielkiego Postu

Misjonarze miłosierdzia zapraszają w kolejne soboty Wielkiego Postu na specjalne wielkopostne nabożeństwa, w czasie których pełnić będą dyżur spowiedniczy. Do modlitwy i skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zaproszone są w szczególności osoby, które spowiedź przez wiele lat odkładały, i które w swoim życiowym doświadczeniu w sposób szczególny potrzebują Bożego Miłosierdzia.


Inicjatywa podjęta przez misjonarzy miłosierdzia wpisuje się w ideę ubiegłorocznego, papieskiego nabożeństwa „24 godziny dla Pana”, do uczestnictwa w którym papież Franciszek zachęcał w bulli „Misericordiae vultus”, ustanawiającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Archidiecezja gnieźnieńska pragnie i w tym roku odpowiedzieć na papieską zachętę, dlatego, w kolejne soboty Wielkiego Postu, w czterech rejonach duszpasterskich, przez 6 godzin trwać będzie wspólna modlitwa i spowiedź. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której będzie czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Wieczorem sprawowana będzie Eucharystia, a na zakończenie Apel Jasnogórski.


Jak wyjaśnia ks. kan. Wojciech Rzeszowski, który jest jednym z pięciu duchownych pełniących w archidiecezji gnieźnieńskiej posługę misjonarza miłosierdzia, nabożeństwo to nie będzie czasem wielkanocnej spowiedzi parafialnej, bo taką organizują parafie w innym terminie, ale zaproszeniem dla osób, które w swoim życiowym doświadczeniu w szczególny sposób potrzebują Bożego Miłosierdzia.


„Jego szafarzami są właśnie misjonarze miłosierdzia, którzy wypełniają swoją misję przez posługę spowiedzi. Ich szczególnym przywilejem jest władza przebaczania wszelkich grzechów, także tych najcięższych i zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, które związane są z karami kościelnymi. Misjonarze mają władzę nie tylko rozgrzeszania, ale i uwalniania od tych kar. Posługa misjonarza jest więc szansą i zaproszeniem dla osób, które być może od dawna noszą w sobie jakieś poważne brzemię winy lub wiele lat nie były u spowiedzi, by otworzyły się na dar Bożego Miłosierdzia i pojednały z Bogiem” – tłumaczy kapłan.


Nabożeństwa odbywać się będą w godzinach od 15.00 do 21.00 w następujących miejscach i terminach:

  • 4 marca w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu
  • 11 marca w parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu
  • 18 marca w parafii pw. św. Jadwigi we Wrześni
  • 25 marca w parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie.

Polecamy