poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Aktualności

czwartek, 7 grudnia 2017 r.

W najbliższą niedzielę

W drugą niedzielę Adwentu (10 grudnia) w Kościele w Polsce obchodzony będzie 18. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzięki hojności polskich parafian i darczyńców, w ubiegłym roku Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP zrealizował 360 projektów na kwotę 2,25 mln zł.

więcej
czwartek, 7 grudnia 2017 r.

"Tak pomagam" z Caritas

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę żywności, którą w dniach 8-9 grudnia organizuje Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych w marketach: Biedronka, Lewiatan, Społem i POLOmarket czekać będą wolontariusze z koszami i w koszulkach z logo Caritas. 

więcej
wtorek, 5 grudnia 2017 r.

"Barbórka" w Piechcinie

W przypadające 4 grudnia wspomnienie św. Barbary górnicza brać oraz wspólnota parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Barbary w Piechcinie uroczyście świętowała wspomnienie swojej patronki. Mszy św. przewodniczył kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. kan. Zbigniew Przybylski. 

więcej
wtorek, 5 grudnia 2017 r.

Brawa dla tych Panów!

W parafii pw. św. Floriana w Chodzieży działa od niedawna wspólnota mężczyzn. U progu Adwentu panowie odwiedzili z prezentami i pomocną dłonią DPS w Broniszewicach, gdzie pod opieką sióstr dominikanek przebywają chłopcy z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej. 

więcej
wtorek, 5 grudnia 2017 r.

Relikwie św. Brata Alberta w Szamocinie

W pierwszą niedzielę Adwentu, w bliskości zakończenia Roku św. Brata Alberta, do kościoła parafialnego w Szamocinie uroczyście wprowadzono relikwie Ojca Ubogich i bł. siostry Bernardyny Jabłońskiej. Do Szkolnego Koła Caritas włączono też 20 dzieci. 

więcej
wtorek, 5 grudnia 2017 r.

"Chodził zawsze z Bogiem"

Wspólnota parafialna w Budzisławiu Kościelnym rozpoczęła Adwent poznając postać i życie bł. Honorata Koźmińskiego oraz duchowość założonego przez niego Zgromadzenia Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy