wtorek, 24 listopada 2020 r.

Zachęcamy

Oaza Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotowała specjalną propozycję dla wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Od 11 do 15 lutego w Gębicach k. Czarnkowa odbędzie się Oaza Ewangelizacji i Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji. Spotkanie adresowane jest zarówno do tych, którzy znają Ruch Światło-Życie, jak i do tych, którzy nigdy nie spotkali się z Oazą.


Rekolekcje skierowane są do wszystkich, którzy w trakcie ferii zimowych szukają czegoś nowego lub mają dość dotychczasowej rutyny. – Chcemy postawić przede wszystkim na rozwój duchowy młodzieży, ale także umożliwić spotkanie z drugim człowiekiem – mówi ks. Waldemar Myka, moderator Ruchu Światło-Życie rejonu gnieźnieńskiego.


Rekolekcje zimowe odbędą się w ośrodku w Gębicach k. Czarnkowa. Główną ideą jest spotkanie z Bogiem twarzą w twarz, ale nie zabraknie także czasu na wymianę dośwaidczeń z rówieśnikami oraz na zabawę. – Zdajemy sobie sprawę, że młodzieży w dzisiejszych czasach potrzebny jest czas na refleksję. Chcemy im to umożliwić właśnie za pośrednictwem zimowych rekolekcji – mówi Ks. Jarosław Wesołowski, współorganizator rekolekcji.


W  programie rekolekcji, oprócz codziennej Eucharystii, zaplanowano m.in. czas na pochylenie się nad Słowem Bożym, odkrywanie obecności Boga w przyrodzie oraz zapoznanie się z charyzmatem Ruchu Światło-Życie i jego założycielem ks. Franciszkiem Blachnickim. Informacje szczegółowe u ks. Waldemara Myki i ks. Jarosława Wesołowskiego. Zapisy do 5 lutego. Koszt rekolekcji 200 zł.

Szukaj też na FB >> TUTAJ

 

 

Polecamy