środa, 14 listopada 2018 r.

Aktualności

niedziela, 11 listopada 2018 r.

Inowrocław dla Niepodległej

Inowrocław uczcił 100. rocznicę odzyskania niepodległości wspólną modlitwą i uroczystością patriotyczną pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Mszy św. w kościele pw. Zwiastowania NMP przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś. 

więcej
niedziela, 11 listopada 2018 r.

Wolna i niepodległa

Pod takim hasłem blisko 400 młodych wyruszyło w sobotę 10 listopada z Mogilna do relikwii patronki bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Przez ostatnie dwa kilometry młodzi nieśli długą biało-czerwoną flagę, a u celu razem z mieszkańcami zaśpiewali hymn państwowy.

więcej
sobota, 10 listopada 2018 r.

Inowrocław: "Autobus dla Niepodległej"

Jubileusz niepodległości uroczyście i ze śpiewem uczcili uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu. Po akademii w szkole wraz z nauczycielami ruszyli specjalnym „Autobusem dla Niepodległej” na ulice miasta, by zachęcać do wspólnego śpiewania.

więcej
piątek, 9 listopada 2018 r.

100-lecie niepodległości

Archidiecezja gnieźnieńska uczci 100. rocznicę odzyskania niepodległości modlitwą i wspólnym świętowaniem. W południe 11 listopada, zgodnie z zachętą Prymasa Polski, w kościołach bić będą dzwony, a wierni zaśpiewają dwie lub trzy zwrotki pieśni "Boże, coś Polskę".  

więcej
piątek, 9 listopada 2018 r.

Pierwszy prymas odrodzonej Polski

Przyszło mu pełnić prymasowską posługę w przełomowych dla Polski czasach. Po 123 latach zaborów Ojczyzna nasza powróciła na mapę Europy. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przypominamy postać kard. Edmunda Dalbora – pierwszego prymasa odrodzonej Polski.

więcej
piątek, 9 listopada 2018 r.

Archidiecezja pod zaborami

Był taki plan, aby archidiecezję gnieźnieńską wraz z godnością prymasa całkowicie zlikwidować i utworzyć nowe terytorium kościelne bez odniesień do wielowiekowego dziedzictwa Kościoła gnieźnieńskiego i spuścizny prymasów Polski. Nie powiódł się dzięki stanowczemu oporowi społeczeństwa. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy