środa, 26 kwietnia 2017 r.

Aktualności

wtorek, 25 kwietnia 2017 r.

Medal dla abp. Muszyńskiego

W roku jubileuszu 20-lecia nadania Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” statusu organizacji katolickiej, okolicznościowy medal otrzymał arcybiskup senior Henryk Muszyński. Uroczyste wręczenie odznaczenia nastąpiło 22 kwietnia w siedzibie gnieźnieńskiego oddziału organizacji. 

więcej
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

Świętowojciechowe i prymasowskie

Gniezno od sześciu wieków cieszy się obecnością i posługą Prymasów Polski. Za to bogate dziedzictwo dziękowało 23 kwietnia, podczas dorocznych uroczystości ku czci patrona miasta i Polski.

więcej
niedziela, 23 kwietnia 2017 r.

Niedzielne nieszpory

„Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. Nie chodzi o systemy polityczne – one dziś są, a jutro ich nie ma. Chodzi o narody, o ludzi. Oni są inni, ale przecież nie gorsi” – mówił w niedzielę w Gnieźnie abp Tomasz Peta z Kazachstanu. 

więcej
niedziela, 23 kwietnia 2017 r.

600-lecie prymasostwa

W katedrze gnieźnieńskiej odbyła się uroczysta Msza św. inaugurująca obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. W dziękczynieniu uczestniczyli Prymasi Czech, Hiszpanii i Galii, pielgrzymi oraz liczni biskupi i duchowni z Polski i zagranicy. 

więcej
sobota, 22 kwietnia 2017 r.

Uroczystości odpustowe - sobota

„Czy musi być tak, że ideologia, wyścig po słupki sondaży politycznych, dzieli nas, ludzi spod biało-czerwonej flagi i godła, jakim jest zwycięski polski orzeł? Czy Polak nie może być Polakowi bratem?" - pytał podczas sobotnich nieszporów abp Jan Romeo Pawłowski z Rzymu. 

więcej
sobota, 22 kwietnia 2017 r.

Bp Wętkowski: nie wolno się cofnąć ani o krok

„Nawet wtedy, gdy wiemy, że to kogoś zaboli, że będą się sprzeciwiać, że będą krzyczeć, że wyjdą na ulice i będą manifestować – nie wolno się cofnąć ani o krok w głoszeniu prawdy Ewangelii” – mówił podczas Mszy św. ku czci św. Wojciecha bp Krzysztof Wętkowski. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

W "Lamusie"

W piątek 28 kwietnia w Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin „Lamus” przy ul. Łaskiego 2a odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkanie organizuje Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Początek o godzinie 19.30. Zapraszamy. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy